گامي ديگر در راستاي سند چشم انداز

با مروري بر سند چشم انداز 20 ساله توسعه اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در مي يابيم كه ايران 1404 لازم است كشوري پيشرفته و سرآمد در منطقه خاورميانه باشد. محورهاي سند چشم انداز 20 ساله به وضوح تاكيد دارد كه ايران اسلامي مي بايد به جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در سطح منطقه،‌ آسياي جنوب غربي (شامل آسياي ميانه، قفقاز،‌خاور ميانه و كشورهاي همسايه) رسيده و با تاكيد بر جنبش نرم افزاري و توليد علم به رشد پر شتاب و مستمر اقتصادي و ارتقاء نسبي سطح درآمد سرانه و رسيدن به اشتغال كامل دست يابد.

در بخش ديگري از آرمان هاي سند چشم انداز 20 ساله بر دو موضوع بر خورداري كشور از دانش پيشرفته، توانا در توليد علم و فناوري، متكي بر سهم برتر منابع انساني و سرمايه اجتماعي در توليد ملي تاكيد مي شود و موضوع مهم ديگر اين است كه جامعه از سلامت، رفاه و امنيت غذايي بر خوردار باشد.

در راستاي دست يابي به افق چشم انداز، شركت تهران ماكيان الوان در سهم هر چند كوچك خود همواره بر دو مقوله بهره گيري از دانش پيشرفته و امنيت غذايي و رفاه، تاكيد فراوان داشته است به طوريكه اين شركت موفق گرديده است در يكي از مناطق محروم تهران پيشرفته ترين مجموعه فرآوري صنعتي طيور ايران را راه اندازي كند كه طي آن الگوي نويني از مصرف و سلامت تغذيه را به جامعه ارزاني مي دارد و براي جوانان مستعد و تحصيل كرده اين مرز و بوم زمينه هاي اشتغال زايي را فراهم نموده است.

همانطور كه دين مبين اسلام بر بهداشت و سلامت فردي تاكيد فراوان نموده است و همپاي سلامت روح و روان، سلامت جسم نيز در سيره نبوي (ص) و ائمه اطهار (ع) حضوري روشن و تابناك دارد تا آنجايي كه پيامبر اكرم(ص) پاكيزگي را از نشانه هاي ايمان دانسته اند.

تلاش براي تهيه غذا همواره از ابتداي تاريخ تا كنون وجود داشته است و با روند صعودي افزايش جمعيت كوشش براي تامين غذا و ارتباط آن با سلامت جامعه از اهميتي دو چندان بر خوردار مي باشد.

دست يابي به جامعه اي سالم و عاري از هرگونه آلودگي و بيماري در گرو رعايت نكات بهداشتي به ويژه در مواد غذايي است و سازمان دامپزشكي به عنوان يكي از مهم ترين مراكز كنترل اين امر نقش به سزايي را ايفا مي كند.

حفظ موقعيت و ارتقاي سهم كشاورزي در افزايش بهره وري از امكانات موجود مستلزم سرمايه گذاري هاي لازم و مديريت همه جانبه در ايجاد تحولي در مباني عملي و فني توليد و سلامت جامعه مي باشد.

با توجه به منابع اوليه غني و متنوع و نيروي كار ارزان و وجود بازار كار بزرگ مصرف داخلي و همچنين دسترسي به بازار بزرگ مصرف داخلي و هچنين دسترسي به بازار بزرگ مصرف منطقه، زمينه هاي بسيار مساعدي براي توسعه كشاورزي و صنايع غذايي و صادرات محصولات اين بخش مهياست، به شرط آنكه شرايط اوليه توسعه در اين بخش فراهم گردد.

باشد كه بتوانيم با حمايت مسئولين اين بخش گامي هر چند كوچك در اعتلاي فرهنگ مصرف و بهداشت عمومي جامعه و امر مهم اشتغال زايي و توصعه صادرات غير نفتي برداريم و سهمي ارزنده در چهارچوب سند توسعه چشم انداز 20 ساله بر عهده بگيريم...

و اين سرآغازي باشد بر پرواز بلند صنعت كشتار و فرآوري طيور اين براي رسيدن به قله هاي بالندگي و افتخار ملي.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *